Интер надигна глава, за да повали Барселона

Интер може да има проблеми в Серия А, но изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона и победи Барселона с 1:0 на "Джузепе Меаца". Единственото попадение в мача реализира Хакан Чалханоолу в добавеното време на първото полувреме.

След този успех отборът на Симоне Индзаги е втори в група С на Шампионската лига, а каталунците имат едва три точки и след седмица ги чака решителен двубой отново срещу Интер. Барса допусна втора загуба от началото на сезона и тя отново бе в най-престижния клубен турнир. Лидерът в Ла Лига има само един допуснат гол в първенството, но допуска попадение и в трите си мача в Европа.

"Нерадзурите" подходиха малко по-предпазливо, но първи стигнаха до опасен удар. Чалханоолу стреля силно от дистанция и Тер Стеген трябваше да отклонява топката, за да мине тя над вратата му. Барса опитваше да поеме контрола върху срещата. В 12-ата минута Маркос Алонсо засече топката с глава след ъглов удар, но не успя да я насочи точно към вратата.

Каталунците организираха още няколко добри атаки, но удар на Кристенсен не затрудни Онана, а Левандовски не успя да отправи изстрел, когато топката бе насочена към него. Последваха силни минути за домакините и ситуация, в която можеха да получат дузпа. Ерик Гарсия игра с ръка в наказателното поле, но след разглеждане с ВАР бе отсъдена засада.

В 29-ата минута Хоакин Корея бе изведен зад защитата, преодоля Тер Стеген и прати топката в мрежата. Играта не бе спряна, но гол нямаше, тъй като аржентинецът бе в засада. Отборът на Симоне Индзаги бе отлично организиран, успяваше да ограничи атаките на съперника и в същото време да организира отлични бързи нападения.

Барса стигна до възможност след отлична работа на Педри в средата на терена. Той изведе Дембеле на добра позиция, но французинът прекали с финтовете, скъси си ъгъла и прати топката във външната страна на мрежата. Тимът на Чави имаше предимство по отношение във владеенето на топката, но не успяваше да намери пролуки в защитата на "нерадзурите".

В добавеното време на първата част Интер организира поредната си атака с бързо изнасяне на топката. Кълбото стигна до Чалханоолу пред дъгата на наказателното поле. Турският национал нанесе много прецизен изстрел по земята и прати топката в долния десен ъгъл на Тер Стеген.

След почивката двата отбора запазиха стила, на който залагаха. Барселона опитваше да действа по-агресивно и да движи топката по-бързо. Каталунците обаче така и не стигаха до чисти положения. Италианците по-рядко играеха с топката и още по-рядко стигаха до наказателното поле на съперника, но се виждаха пространства, които можеха да използват.

Гостите стигнаха до най-добрата си възможност след час игра. Дембеле получи топката в наказателното поле и стреля силно в близкия ъгъл, като топката се удари в гредата. Малко по-късно добро центриране на Дембеле бе пропуснато от Онана и Педри прати топката в опразнената врата. След разглеждане с ВАР попадението бе отменено, тъй като кълбото се удари в ръката на Ансу Фати.

Барселона увеличаваше натиска, а домакините се дърпаха все по-назад. Защитата на "нерадзурите" обаче се справяше отлично. Каталунците стигнаха до някои опасни ситуации в края, но не и до точен удар. Най-добрата възможност се откри пред Бускетс, но неговият удар с глава не намери целта. В добавеното време гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но след разглеждане подобно решение не бе отсъдено, въпреки че нарушение имаше.

ИНТЕР - БАРСЕЛОНА 1:0
1:0 - Чалханоолу (45+2)

Снимки: Gettyimages