Ювентус намери подходяща жертва, за да си върне самочувствието

Ювентус срази Болоня с 3:0 и прекъсна серията си от 3 мача без победа в Серия "А". Филип Костич откри резултата в 24-ата минута с дебютното си попадение за "бианконерите", а след почивката Душан Влахович и Аркадиуш Милик довършиха гостите, които са спечелили само един от последните си 40 шампионатни мача с гранда от Торино.

Въпреки убедителния успех, Юве на моменти показа припряност и е далеч от това, което очакват да виждат феновете. Тимът на Масимилиано Алегри се изкачи на 7-о място в класирането с актив от 13 точки, а в сряда посреща Макаби (Хайфа) в Шампионската лига и няма право на грешка. Болоня не направи почти нищо, за да затрудни "старата госпожа". Отборът на Тиаго Мота се намира непосредствено над зоната на изпадащите.

Ювентус беше без Анхел Ди Мария, който получи червен картон при загубата от новака Монца (0:1). По време на паузата за националните отбори Войчех Шчесни, Алекс Сандро, Адриен Рабио и Мануел Локатели се възстановиха от контузиите си и днес започнаха от първата минута. В предни позиции отново се разчиташе на Душан Влахович и Аркадиуш Милик, който изтърпя наказанието си.

Атаката на Болоня предвождаше Марко Арнаутович. Австрийският национал е автор на 6 от 7-те гола на тима до момента и заслужено беше избран за най-добър футболист в Серия "А" за септември. Муса Бароу не е в оптимална кондиция и зад Арнаутович действаха Никола Сансоне и Рикардо Орсолини.

Началните минути бяха доста нервни. Футболистите на Ювентус лесно губеха топката в средата на терена, а на моменти чистеха панически далеч от наказателното си поле. Първата възможност за гол имаше Уестън Маккени, но неговият удар с глава беше неточен. Постепенно обаче Юве взе инициативата и за гостите стана трудно.

В 24-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Попадението падна след комбинация между сърбите Влахович и Костич. Бившият нападател на Фиорентина през центъра и подаде наляво към Костич, който с помощта на гредата прати топката в мрежата. Много скоро Ювентус можеше да вкара и втори гол, но Лукаш Скорупски спаси удар от упор на сънародника си Милик.

В минутите до края на полувремето отново преобладаваха разпокъсаните действия и нарушенията в центъра. Болоня се стараеше да контраатакува, но Арнаутович оставаше изолиран и това видимо го ядоса. Юве пък понамали темпото и не успя да си осигури по-солиден аванс.

След почивката Болоня направи плах опит да притисне домакините, но така само създаде условия за опасни контри към по фланговете. В 59-ата минута Маккени центрира към далечната греда, където Влахович отправи неособено силен удар с глава, но Скорупски не реагира добре и топката се озова в мрежата му.

Милик, който направи два сериозни пропуска, също се разписа. Полският национал уби интригата с красив гол в 62-ата минута. Той наказа лошата подредба в защитата на Болоня и с мощен шут под гредата покачи на 3:0. За бившия стрелец на Наполи това беше трети гол през сезона в Серия "А".

Резервата Андреас Камбиасо беше в основата на една от малкото възможности за Болоня, но бранител на Ювентус блокира неговия изстрел. В 84-ата минута Орсолони се озова сам срещу Шчесни, но не уцели топката добре и я прати встрани от вратата. С това любопитните ситуации пред двете врати се изчерпаха и Юве не допусна гол за първи път от края на август, когато се наложи с 2:0 над Специя.