Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Вихрен и Рилецо не се победиха в здрав мач

Отборите на Вихрен и Рилски спортист завършиха наравно 1:1 в среща от 9-ия кръг на Югозападната Трета лига - група Б. Двата отбора направиха много здрав мач, размениха си по един гол и една греда. Домакините обаче могат много повече да съжаляват за изпуснатата победа. Възпитаниците на Ивайло Василев имаха надмощие в по-голямата част от мача,но не успяха да реализират положенията си.

След куп пропуски Кристиян Христов откри резултата в последната минута на първото полувреме. Той зесече центриране отдясно и вкара на празна врата. В първата си атака след почивката гостите изравниха след попадение на Стефан Неделчев. Домакините натиснаха здраво. Флавио Карвальо нацели гредата с удар от границата на наказателното поле, Петко Петков пропусна сам срещу вратаря Майкъл Матев, а удар на Раиф Мурадов от фаул мина на сантиметри от страничната греда. Гостите отговориха с удар на Иван Вълчанов от 25 метра в напречната греда. Натискът на Вихрен бе много силен в последните 15 минути ,но така и доведе до гол.

Вихрен има само една загуба от началото на сезона,но заради многото равенства изостава в класирането. В следващия кръг отборът гостува на Гранит Владая, а Рилецо приема Пирин Разлог.