Канепи и Контавейт се класираха на четвъртфиналите в Талин

Естонките Кая Канепи и Анет Контавейт се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в Талин за радост на местната публика.

Поставената под номер 1 в схемата Контавейт се наложи с 6:2, 6:1 над чехкинята Тереза Мартинцова за едва 69 минути игра. Естонката нямаше никакви проблеми да стигне до победата, като реализира цели седем пробива в мача и спечели и четирите подавания на Мартинцова във втория сет, както и три от четирите в първия.

За място на полуфиналите Контавейт ще играе с белгийката Изалин Бонавентюр, която по-рано през деня отстрани швейцарката Жил Тайхман след 7:6(8), 6:3.

Малко по-труден се оказа пътят на другата представителка на домакините Кая Канепи. 37-годишната естонка победи американката Ан Ли със 7:5, 7:5. В първия сет Канепи бе тази, която водеше играта, но във втория 32-рата в световната ранглиста на два пъти трябваше да наваксва изоставане от пробив. Канепи обаче успя да се събере в най-важните моменти и да вземе и двете части по сходен начин.

В следващия кръг Канепи ще играе с чехкинята Каролина Мухова.

В последния мач за деня хърватката Дона Векич се наложи над китайката Шуай Чжан с 6:2, 6:4. Следващата съперничка на Векич е поставената под номер 2 в схемата Белинда Бенчич от Швейцария.

Наградният фонд на турнира в Талин е 251 750 щатски долара.

Снимки: Gettyimages