Мирослав Васов: Казахме си, че трябва да се борим за всяка топка

Баскетболистът на Рилски спортист Мирослав Васов даде своя коментар след страхотната победа над литовския Уулвс с 91:76 в среща от полуфиналите в квалификациите за ФИБА Къп. Ето какво сподели периметровият състезател пред камерата на Sportal.bg след успеха на своя тим.

Рилски спортист е на крачка от групите на ФИБА Къп след геройско представяне в Самоков

“Знаехме, че отборът на Уулвс е много по-класен от нас и си казахме, че трябва да излезем на 100%, да се борим за всяка една топка и да дадем всичко от себе си. В един мач всичко може да се случи и ето - победихме.

На полувремето Удо ни каза да се борим и да помагаме на високите, защото борбата в защита и нападение беше много ключово нещо за спечелването на мача. Също така трябваше да се опитаме да ограничим тяхната стрелба от тройката, тъй като те са отбор който стреля много тройки и ги вкарва. Днес го показаха.

Винаги има напрежение, когато водиш с 20 точки и съперникът ги стопи до 5-6. Точно в този момент обаче показахме характер, успяхме да удържим преднината и да победим.

Изгледахме едно полувреме от мача на Апоел Хайфа. Това е отбор, който също играе много агресивно, стреля много от тройката, играе бързо. Влизаме на 100% и каквото стане”, заяви Васов.

В петък от 20:00 часа Рилски спортист се изправя срещу Апоел Хайфа в директен двубой за влизане в групите на ФИБА Къп.