Шейнгезихт започна с победа над водача в схемата на турнир по тенис в Испания

Българинът Леонид Шейнгезихт се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Сабадел (Испания) с награден фонд от 15 хиляди долара. Квалификантът Шейнгезихт елиминира водача в схемата и представител на домакините Алекс Марти Пухолрас с 6:4, 6:7(6), 7:5 след почти три часа и половина игра.

21-годишният българин  поведе с 4:2 гейма и запази преднината си до края на първия сет. Във втората част той отново дръпна с 4:2, но испанецът изравни и се стигна до тайбрек. В него Шейнгезихт взе аванс от 5:2 точки, а при 6:5 имаше и мачбол, но допусна обрат.

В решаващата трета част българинът на два пъти навакса пробив пасив и със серия от три поредни гейма стигна до крайната победа. Така за място на четвъртфиналите той ще играе срещу Енрико Дела Вале (Италия).

В друга среща от първия кръг на сингъл квалификантът Николай Неделчев от България загуби от шестия поставен испанец Иманол Морийо с 2:6, 4:6.

В схемата на двойки Шейнгезихт и неговият партньор Святослав Гулив (Русия) ще играят по-късно днес на четвъртфиналите срещу участващите с "уайлд кард" Ноа Лопес (Швейцария) и Марк Морагрега (Испания).