Гърция не се смили над Северна Ирландия

Гърция не се смили над Северна Ирландия и игра за честта си в последния си мач от група 2 на дивизия "С" на Лигата на нациите. Мачът бе протоколен за южните ни съседи, които вече бяха спечелили групата, докато за гостите той бе на живот и смърт в битката за оцеляване в дивизията. Въпреки това елините се наложиха с 3:1, но гостите извадиха късмет, че в другия мач Косово победи Кипър с 5:1 и така ирландците се спасиха на косъм от изпадането.

Димитрос Пелкас даде преднина на домакините в 14-тата минута, но само четири по-късно Шейн Лейвъри възстанови равенството.

През второто полувреме обаче гърците изковаха победата си с попадения на Йоргос Масурас в 55-ата и Петрос Манталос в 80-ата минута.

Така Гърция завършва на 1-вото място с 15 точки и преминава в по-горната дивизия. Северна Ирландия приключва на 3-тата позиция с 5 точки, колкото има и 4-тия Кипър, който обаче е с по-лоша голова разлика и това се оказа решаващо.