Албания се провали срещу десет от Исландия и изпадна

Албания и Исландия завършиха наравно 1:1 в последен двубой от тазгодишното издание на груповата фаза на Лигата на нациите. Попадението за домакините бе дело на Ермир Леняни (35’), за гостите точен бе Микаел Андерсон (90’).

Срещата започна по изключително лош начин за момчетата на Арнар Видарсон, след като те останаха с човек по-малко още в 10-ата минута. Капитанът Арнур Гунарсон бе изгонен за нарушение на откъсващ се сам срещу вратаря играч на домакините. Албания натисна и излезе напред в резултата с попадение Ермир Ленянин, който се разписа с хубав удар.

През втората част домакините продължиха със натиска си, но няколко добри намеси на Рунар Алекс Рунарсон и не добра съсредоточеност от тяхна страна ги лишиха от второ попадение. Това им струваше скъпо, тъй като в последните секунди на срещата едно центриране отляво не бе изчистено и на далечната греда появилия се Андерсон прати топката в мрежата за 1:1.

По този начин домакините си гарантираха второто място в група 2 на Лига Б, а за сметка на това Албания остана на дъното само с 2 точки и през следващата кампания в турнира ще е в по-долната дивизия Ц.