Два български екипажа на подиума в рали "Сърбия 2022"

Два български екипажа се качиха на подиума в 55-ото издание на рали „Сърбия“. Състезанието беше спечелено от местните фаворити Душан Боркович/Игор Маркович (Skoda Fabia Rally2 evo). Сърбите завършиха дванадесетте скоростни етапа с преднина от 1:37,5 минути.

Пламен Стайков и Рафи Кадир (Skoda Fabia R5) успяха да се наложат в атрактивната битка за втората позиция в състезанието над Мартин Сурилов и Здравко Здравков (Citroen C3 Rally2). Борбата между двата български екипажа продължи по време на цялото състезание и държеше в постоянно напрежение българските фенове на спорта.

На финала във Врнячка баня, Стайков и Кадир завършиха с аванс от 7,9 сек. пред Сурилов и Здравков.

Оспорвани битки на „Писта София 2022” определиха победителите

На  5-то място в крайното класиране финишираха Георги Василев/Стефан Добрев (Mitsubishi Lancer Evo IX), следвани от Никола Мишев/Петър Сивов (Peugeot 208 Rally4). Други два родни тандема също намериха място в топ 10 на сръбското рали - Тодор Атанасов/Владимир Ичеренски (Лада 2108) записаха престижната 8-ма позиция, а веднага след тях финишираха Екатерина Стратиева/Георги Аврамов (Opel Corsa Rally4).

Стефан Стоев спечели планинско „Шипка-Дамасцена 2022”

Още два родни екипажа успяха да завършат предизвикателното сръбско рали – на 21-во място финишираха Александър Томов/Явор Брънков (Hyundai i20 Coupe), а веднага след тях се наредиха Николай Кортелов/Васил Георгиев (Citroen C2). Николай Кортелов записа забележително постижение. С участието си в 55-то издание на рали „Сърбия“, той записа своя 28-ми пореден старт в най-престижното сръбско рали.