Локомотив (Горна Оряховица) с втора победа в "А" РХГ

Носителят на националната купа и сребърен медалист Локомотив (Горна Оряховица) победи Добруджа (Добрич) като гост с 38:29 (21:13) в мач от II кръг на елитната републиканска хандбална група.

В спортна зала „Русалка“ хандбалистите от Добрич поведоха с 3:1 в самото начало на срещата. С бързи атаки и здрава защита „локомотивци“ възстановиха равенството 3:3 и излязоха напред в резултата 6:9. Постепенно гостите увеличиха преднината до 13:21 в края на полувремето.

През втората част „железничарите” вдигнаха оборотите. Те бележеха с лекота и поддържаха комфортна разлика от 10 гола. Добруджанци не намериха сили за обрат и чуха финалната сирена при резултат 29:38, тяхната втора поредна домакинска загуба от началото на сезона. На старта те допуснаха поражение и от другия фаворит - шампиона Шумен 61.

В другите мачове от втория кръг Шумен 61 надигра Фрегата с 34:23 (18:8), Осъм се наложи над Чардафон - 36:20 (13:10), а Левски спечели срещу Спартак (Варна) с 33:31 (16:13).

В класирането водят Локомотив Горна Оряховица и Шумен с по 4  точки, пред Спартак Варна, Осъм, Фрегата и Левски с по 2 точки и Добруджа и Чардафон - без актив.