Бом Бок с правилна стъпка в първия кръг

Отборът на Бом Бок се отчете с успех на старта на сезона в НАЛБ. Тимът надви Кучетата от Младост със 79:67 в двубой от първия кръг на Втора дивизия на първенството.

Още в първата четвърт отборът на Бом Бок се измъкна напред в резултата с двуцифрена преднина, повеждайки с 14:4. Кучетата от Младост обаче набързо се съвзеха от удара и скъсиха дистанцията да само три точки при 18:15 към края на откриващия период, но символичните домакини отново натиснаха газта и за втори път в двубоя излязоха напред с двуцифрен актив при 29:19. Първото полувреме завърши при 44:34 в полза на Бом Бок, преди тимът от Младост да запише серия от 10 безответни точки на старта на третата четвърт и да върне равенството на таблото при 44:44.

Двата тима се захапаха много здраво до края на четвъртината, която приключи при четириточкова преднина за Бом Бок - 60:56. Преломният момент в мача дойде в първите минути на финалния период, когато Мартин Раднев и компания регистрираха нова силна серия, този път от 13:0, за да си гарантират убедителен аванс и да го запазят до края на редовното време.

Мартин Раднев изведе Бом Бок към победата с 30 точки, 9 борби и 5 асистенции, като при стрелбата си бе 7/10 от игра и 16/18 от наказателната линия. Николай Мораров завърши с 24 точки и 12 борби, а Павел Мичев остана с 10 точки и 8 овладени топки.

Иван Ненчев отбеляза 20 точки и хвана 6 борби за Кучетата, докато Ивайло Иванов се разписа с 15 точки и 10 овладени топки.