Словения превъзмогна гол на Холанд и обърка сметките на Норвегия

Словения обърка сметките на устремения към промоция тим на Норвегия, след като го надви с 2:1 като домакин в среща от Група 4 на Дивизия “Б” на Лигата на нациите. Скандинавците водеха до 69-ата минута с дежурно попадение на Ерлинг Холанд (47’), но Ян Облак и компания успяха да вкарат два гола чрез Андраж Шпорар (69’) и Бенямин Шешко (81’). Така домакините записаха първия успех в надпреварата и имат шансове да се спасят от изпадане, докато норвежците рискуват за загубят аванса си пред Сърбия.

Гостите имаха игрово предимство в голяма част от срещата - особено през първото полувреме, в което Облак блесна с две спасявания, а Холанд и съотборниците му пропуснаха още няколко шанса.

Две минути след паузата защитникът на Лудогорец Жан Карничник допусна грешка в наказателното си поле, от което Холанд веднага се възползва и опъна мрежата за 1:0.

Послед обаче словенците се разиграха и постепенно наложиха превъзходството си. Шпорар изравни в 69-ата след асистенция на Шешко, а в 81-вата самият нападател на Ред Бул (Залцбург) реализира за 2:1 след неубедителна намеса на вратаря.

В заключителните секунди на двубоя Карничник беше изнесен на носилка, тъй като падна лошо след единоборство с играч на Норвегия.

В другия мач от групата Сърбия приема Швеция от 21:45 часа.

Снимки: Imago