Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Северна Ирландия повали Косово в последните секунди

Северна Ирландия надви с 2:1 Косово в последното си домакинство от тазгодишното издание на Лигата на нациите. Два гола в заключителните минути донесоха на тима обрат срещу гостите, които бяха открили с попадение на Ведат Муричи. Най-доволни от този резултат са гърците, които още преди мача си срещу Кипър могат да са спокойни, че със сигурност ще завършат на първото място в група 2 и ще се изкачат в Лига "B". Загубата на Косово е от полза и за България в битката за попадане в по-горна урна в жребия за квалификациите за Евро 2024.

Без нито една победа до момента, Северна Ирландия имаше за цел да спечели срещу косоварите, за да дръпне пред Кипър в битката за третата позиция. Отборът на Иън Бараклъф постигна целта си и в последния кръг ще гостува на Гърция с много повече увереност, още повече че "елините" вече си осигуриха първото място и не е изключено да подходят по-лежерно.

Двубоят в Белфаст беше равностоен, а преди почивката нямаше почти никакви чисти положения. В 5-ата минута Флоран Муслия от Косово стреля към долния десен ъгъл на вратата, но Бейли Пийок-Фаръл изби. В средата на първата част стражът на домакините се справи с нов силен удар на Муслия. В 37-ата минута Елбасан Рашани не уцели вратата с глава, а секунди по-късно Ариянет Мурич попречи на Дион Чарлс да се разпише за северноирландците.

Втората част започна със сериозен пропуск на Конър Брадли. Крилото на домакините се освободи в наказателното поле и шутира, но право в ръцете на Мурич. В 55-ата минута Дион Чарлс прати топката във вратата на косоварите, но голът му беше отменен заради засада. В 58-ата Муричи получи топката от Донат Рудани, освободи се и с пълтен удар по тревата изненада Пийкок-Фаръл.

След гола гостите се прибраха в половината си и много рядко допускаха Северна Ирландия да стига до изстрели към вратата на Мурич. Една от възможностите за домакините се откри пред Джош Мадженис в 65-ата минута, но Мурич внимаваше и спаси. Последваха доста смени, които сякаш повече нарушиха ритъма на игра на Косово.

В 82-рата минута грешка на Бетим Фазлий позволи на Шейн Лавъри да пробие отляво и да подаде на друга резерва - Гавин Уайт, който необезпокояван изравни. Домакините продължиха да атакуват и съумяха да стигнат до пълен обрат в самия край на добавеното време. Този път Гавин Уайт центрира, а Мадженис беше точен с глава - 2:1.