НСА загуби с дузпи на старта на Континенталната купа по хокей на лед

Българският хокеен отбор НСА вкара два гола в рамките на 13 секунди и стигна до късно равенство срещу Скаутафелаг Акурейрар, но гостите от Исландия успяха да спечелят с 6:5 след изпълнение на дузпи в първи мач от група "А" на Континенталната купа по хокей на лед.

Българският отбор повеждаше два пъти след попадения на Ерик Блинов и Марио Атанасов, а исландците успяха да направят пълен обрат в средата на втората част. Емил Желев все пак изравни за 3:3 в края, но в първите осем минути на последната четвъртина Скаутафелаг Акурейрар поведе с два гола.

Отборът на НСА обаче отговори светкавично и изравни за 5:5 с попадения на Александър Гацев и Мартин Николов през 13 секунди. Така се стигна до дузпи, в които Йохан Лейфсон вкара третия и четвъртия си гол в мача, а за българите точен бе само Марио Атанасов.

Скаутафелаг Акурейрар "отстреля" НСА с 47:26 удара, като на вратата на българския отбор Юри Грошев отрази цели 41 шайби. Светлин Стоев пък записа две асистенции при поражението на старта на група "А".

В друг мач от потока Сисак (Хърватия) надви със 7:2 Тарту Вялк 494 (Естония). Следващият мач на НСА е утре от 19:30 срещу Тарту Валяк.

Само победителят в група "А" се класира за следващата фаза на турнира.

Континенталната купа по хокей на лед на Световната федерация (IIHF), първи кръг, група "А":

НСА - Скаутафелаг Акурейрар (Исландия) - 5:6 след дузпи

Тарту Вялк 494 (Естония) - Сисак (Хърватия) - 2:7