Бетис продължи с темпото на лидерите

Съперникът на Лудогорец в групите на Лига Европа - Бетис Севиля, постигна петата си победа в Ла Лига, след като направи обрат срещу Жирона за 2:1. Каталунците поведоха в резултата още в седмата минута чрез Арнау Мартинес.

Новият национал на Испания Борха Иглеасиас успя да изравни от дузпа в 15-ата минута. Малко по-късно треньорът на Жирона Микел бе изгонен от пейката с червен картон. В 71-вата минута Борха Иглесиас донеса пълния обрат за тима от Севиля с прецизен удар в десния ъгъл извън наказателното поле.

Бетис има пет победи от първите си шест мача в Ла Лига този сезон. Единствената му грешка бе загуба от Реал Мадрид. Тимът на Мануел Пелегрини изостава на точка от лидера Барселона преди дербито между Атлетико и Реал, което може да върне "белите" на върха.