България би лесно Република Корея в първата контрола

Волейболистките от националния отбор на България победи категорично Република Корея с 3:0 (25:19, 28:26, 25:20) в първата контрола между двата тима, играна тази вечер в зала „Христо Ботев“ в София.

След това по споразумение на двамата селекционери се изиграха още два допълнителни гейма. Четвъртата част също бе спечелена от българските "лъвици" с 25:22, докато петият гейм беше за гостенките от Република Корея - 15:8.

Утре (19 септември) от 13,00 часа двата тима ще изиграят и втората приятелска среща помежду си. Мачовете са последни проверки преди началото на Световното първенство в Полша и Нидерландия.

Селекционерът на България Лоренцо Мичели започна с Лора Китипова, Силвана Чаушева, Елица Атанасийевич, Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мира Тодорова и либерото Мила Пашкулева. Поради контузия основното либеро Жана Тодорова не е в състава.

След спокойното начало на първия гейм, България поведе с три точки 16:13. Авансът на българските "лъвици" нарасна до 22:16. В крайна сметка България затвори спечели гейма с 25:19 след успешна атака на Гергана Димитрова. Втората част започна с известни трудности за България. След слабости в посрещане корейките поведоха с 10:6. Това обаче бе временно и българските момичета изравниха при 12:12. Последва игра точка за точка, което се запази почти докрай. Корейките стигнаха до геймбол при 24:22, но българките показаха характер. След сервис на Мира Тодорова, вкючително и ас се стигна до 24:24. В края "лъвиците“ показаха повече търпение и устойчивост и измъкнаха гейма след 28:26.

В третия гейм българките бяха повече от безапелационни и диктуваха играта през цялото време, като спечелиха гейма с 25:20. По взаимна договорка на двамата селекционери се изиграха още два допълнителни гейма. Въпреки направените промени в състава ни, четвъртата част също бе спечелена от "лъвиците" с 25:22. Последният гейм, обаче, отиде на сметката на Република Корея - 15:8.

Снимки: startphoto.bg