Ранен гол донесе точката на Севиля срещу Виляреал

Севиля измъкна точка при гостуването си на Виляреал в среща, която се игра във Валенсия поради реконструкцията на "Естадио де ла Керамика". Двубоят завърши 1:1, въпреки че тимът на Унай Емери имаше предимство в голяма част от срещата. Оливер Торес откри резултата в осмата минута, а влезлият като резерва Алехандро Баена изравни в 51-ата минута.

За андалусийци това бе едва пета точка, спечелена от началото на сезона. "Жълтата подводница" е на шеста поциция с актив от 11 точки.

Севиля започна по-силно, а тактиката на Лопетеги изненада домакините. С трима централни защитници, високо разположени крила и дълбока преса Севиля не позволяваше на съперника да организира обичайната си игра. Андалусийци се възползваха от предимството си в този период и поведоха. Навас намери Иско, който изведе Оливер Торес.

Емери бързо намери отговори и насити халфовата линия и тимът му взе инициативата. В 25-ата минута Чуквуезе можеше да изравни, но не успя да се разпише, изведен сам срещу Боно. Минута по-късно топката се удари в гредата зад вратаря на гостите. След половин час игра Ло Селсо трябваше да напусне поради контузия, но на негово място влезе Баена, който игра много силно в Лигата на конференциите през седмицата.

Виляреал успя да изравни в 51-ата минута с известна доза късмет, тъй като топката се удари в коляното на Баена преди да се озове във вратата. От този момент до края "Жълтата подводница" доминираше. Севиля имаше късмет, тъй като ВАР отмени дузпа за домакините поради засада.

Снимки: Gettyimages