“Жребчетата” премазаха “биковете”

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) постигна категоричен успех с 3:0 срещу гостуващия РБ Лайпциг в късния двубой от съботната програма на седмия кръг в Бундеслигата Това е трета поредна домакинска победа за “жребчетата” срещу този съперник, воден от бившия им наставник Марко Розе.

Двубоят започна със силен домакински натиск, което доведе до ранен гол за Гладбах. В десетата минута Петер Гулачи отрази удара с глава на Маркюс Тюрам, но Йонас Хофман беше точен от своята добавка. В 35-ата минута именно Тюрам асистира на Хофман, който след контраатака се разписа за втори път днес. В 53-ата минута лошо изчистена топка при центриране от корнер даде възможност на Рами Бенсебаини да оформи крайния резултат с техничен удар, който прехвърли Гулачи.

Така след третата си домакинска победа през сезона Борусия е на шестата позиция в класирането с актив от 12 точки, като отстъпва на Байерн (Мюнхен) и Хофенхайм само по голова разлика. Лайпциг пък е на 12-ата позиция с 8 пункта след третото си шампионатно поражение като гост за тази кампания.

Снимки: Gettyimages