Валенсия прегази Селта на “Местайя”

Тимът на Валенсия, който имаше три загуби в последните четири мача в Ла Лига, пребори Селта с 3:0 на свой терен в двубой от 6-ия кръг. Саму Кастийехо вкара първия гол в 37-ата минута, в 81-вата Маркос де Соуса реализира втория, а Андре Алмейда заби третия в продължението. В последния половин час гостите играха с човек по-малко заради червен картон на Франко Черви.

Валенсия показа далеч по-добра игра и можеше да излезе напред още в 25-ата минута, но тогава Муктар Диакаби удари греда.

Десет минути след паузата реферът Пабло Гонсалес Фуертес изненадващо не отсъди дузпа в полза на домакините при ситуация, в която се видя как Джоузеф Айду препъва Самуел Лино. Нападателят на “прилепите” дори получи жълт картон, след като според съдията това е било симулация.

В 60-ата обаче арбитърът не се замисли и директно изгони Черви за грубо влизане в краката на Тиери Корея, което наклони везните в полза на селекцията на Дженаро Гатузо.

Дори така Селта имаше един шанс да изравни, но в 72-рата Гиорги Мамардашвили отрази удар с глава на Йорген Странд Ларсен.

След това Валенсия вдигна оборотите и Де Соуса направи 2:0, след като преди това Джъстин Клуйверт беше пропусна сам срещу вратаря.

В добавеното време Андре Алмейда вкара за крайното 3:0.

За тима от Галисия това е трет загуба през сезона в Ла Лига.