Оже-Алиасим победи световния номер 1 за "Купа Дейвис"

Феликс Оже-Алиасим сюрпризира неприятно новия водач в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас и го надигра с 6:7(3), 6:4, 6:2 във втория мач на сингъл от група "В" на турнира за купа "Дейвис".

Успехът помогна на канадците да осъществят обрат и да спечелят с 2:1 успеха мача с Испания, като Оже-Алиасим и Вашек Поспишил триумфираха в решителния мач на двойки с 4:6, 6:4, 7:5 над Марсел Гранойерс и Педро Мартинес.

Преди това Роберто Баутиста-Агут бе дал аванс на домакините от Испания с победа с 3:6, 6:3, 6:3 над Поспишил.

Мачът между Оже-Алиасим и Алкарас бе очакван с огромен интерес от публиката във Валенсия, тъй като това бе първият двубой на новия лидер в ранглистата от спечелването на Откритото първенство на САЩ през миналата седмица.

Алкарас измъкна първия сет, след като спаси сетбол в 12-ия гейм на свой сервис и реализира шест поредни точки в тайбрека, за да заличи изоставане от 1:3 точки.

Във втория и третия сет обаче Оже-Алиасим показа много по-здрави нерви, не се пречупи на свой сервис и успя на три пъти да спечели подаванията на Алкарас.

Успехът над Испания е втори за Канада в турнира, но все още не е осигурил на "кленовите" листа визи за финалния турнир и място на четвъртфиналите. За да се случи това те ще трябва да спечелят поне един от трите си двубоя със Сърбия в последния кръг. Испания също ще продължи към следващата фаза, ако победи Република Корея.

В другите мачове от деня в група "А" Италия спечели с 2:1 над Аржентина, в група "С" Германия победи с 2:1 Белгия, а в група "D" Нидерландия спечели със същия резултат срещу Великобритания. До момента сигурни четвъртфиналисти са единствено Австралия, Германия, САЩ и Нидерландия. Останалите четвъртфиналисти ще станат ясни днес и в неделя.