Заслужена радост за Лече

Лече постигна първа победа след завръщането си в Серия "А". Отборът на Марко Барони спечели с 2:1 визитата си на Салернината, а в герой се превърна резервата Габриел Стрефеца, донесъл трите точки с гола си в 83-тата минута. Преди това Лече поведе с попадение на Асан Сисей (43'), но домакините изравниха благодарение на автогол на Жоан Гонсалес (55').

Двата отбора се бяха срещали за последно през сезон 2020/21 в Серия "Б", като тогава направиха равенство 1:1 в Салерно, а в Лече бившият тим на Валери Божинов се наложи с 2:0. Салернината търсеше първа победа над този съперник от 2015 година, но отново не успя да я постигне.

Преди почивката Салернитана атакуваше по-често, но най-опасните положения баха именно пред вратата на домакините. В 43-тата минута дълъг пас на Мюртен Хюлманд даде възможност на Сисей да демонстрира скоростта си. Нападателят от Гамбия преодоля Луиджи Сепе и технично насочи топката в мрежата. Малко преди това Паскуале Мацоки от домакините направи сериозен пропуск след перфектно центриране на Антонио Кандрева.

В 54-ата минута Владимиро Фалконе изби в корнер удар на Кшищоф Пьонтек. Само няколко секунди по-късно поредното статично положения пред вратата на Лече завърши с нелеп автогол на Жоан Гонсалес. Младият испанец опита да изчисти след центрирането на Кандрева, но вместо това неспасяемо заби топката под гредата - 1:1.

До края на мача гостите подходиха по-търпеливо и дочакаха момента за решаващ втори удар. Нанесе го бразилецът Стрефеца в 83-тата минута. Влезлият на мястото на Федерико Ди Франческо халф разстреля Сепе с мощен шут от границата на наказателното поле, а победата изкачи Лече на 14-ото място в подреждането с актив от 6 точки.