Юве се спаси от домакинска издънка, съдията попречи на торинци да спечелят в края

Отборите на Ювентус и Салернитана не успяха да се победят в сблъсъка помежду си от 6-тия кръг на Серия "А". Двубоят завърши при резултат 2:2. Гостите взеха преднина от два гола през първото полувреме след точни изстрели на Антонио Кандрева в 18-ата и Кшищоф Пьонтек от дузпа в 45-ата минута. Домакините обаче изравниха през втората част с попадения на централните си защитници Бремер в 51-вата и Леонардо Бонучи в 93-ата минута. "Старата годпожа" можеше и да спечели мача, след като Аркадиуш Милик вкара трети гол в 95-ата минута, но съдията разгледа ситуацията с ВАР и отсъди засада на Леонардо Бонучи, който не докосна топката, но посегна да играе с нея. Това вбеси домакините, като се стигна до грозни сцени и сблъсъци между играчите на терена, като Милик, Хуан Куадрадо и Масимилиано Алегри от домакините получиха червени картони, както и Федерико Фасио от гостите.

Масимилиано Алегли бе избрал да започне мача с Душан Влахович и Мойс Кийн в атака. Уестън Маккени и Филип Костич бяха на двете крила, а Леандро Паредес и Фабио Мирети си партнираха в средата на терена.

Гостите започнаха мача с Кишщоф Пьонтек и Булае Диа в атака. Антонио Кандрева и Паскуале Мацоки бяха  халф-бековете, а в средата на терена действаха Ласана Кулибали, Тони Вилена и Джулио Маджоре.

В 3-ата минута гостите претендираха за дузпа. Кшищоф Пьонтек получи в наказателното поле и се строполи на земята, след като Бремер леко докосна крака му, но съдията като че ли правилно не отсъди 11-метров наказателен удар.

Три минути по-късно и домакините стигнаха до първа опасност пред вратата на съперника. Фабио Мирети се освободи между няколко защитници в наказателното поле и отправи удар, но право в ръцете на вратаря.

В 9-ата минута отново Мирети се оказа на стрелкова позиция, като този път изстрелът му бе доста по-добър и затрудни Сепе, а след това и Мойс Кийн при добавката не успя да се разпише отблизо.

Салернитана обаче поведе в резултата в първата си по-добра възможност в 18-ата минута. Мацоки проби по лявото крило и центрира успоредно на голлиинята, а Антонио Кандрева на далечната греда засече топката във вратата. Останаха съмнения за игра с ръка, но след детайлно преглеждане с ВАР попадението бе зачетено.

В 37-ата минута Бремер се бе включил в предни позиции и опита задна ножица, но без особен успех.

В 39-ата минута Юве бе близо до изравняване на резултата. Мойс Кийн изведе Влахович, който между двама защитници успя да промуши топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Гостите обаче продължаваха да са много опасни и в 42-ата минута Пьонтек отправи доста опасен шут по земя и добре, че Матия Перин внимаваше и спаси.

В 44-тата минута отново Влахович бе изведен зад защитата, но от труден ъгъл опита нещо средно между удар и пас за Мойс Кийн, но нито едно от двете не се получи.

В добавеното време на първата част се стигна до нова ситуация в наказателното поле на домакините. Удар на Пьонтек се отби от ръката на Бремер и след разглеждане с ВАР съдията прецени, че това е дузпа. Пьонтек изпълни наказателния удар и бе точен за 0:2.

Юве започна по-активно втората част и в 49-ата минута Уестън Маккени опита атрактивна задна ножица, но в поседния момент топката му бе избита от защитник.

Две минути по-късно резултатът бе изравнен. Костич отне топката на левия фланг и прати прекрасно центриране към Бремер, който с глава порази вратата за 1:2.

В 52-рата минута Юве отново организира хубава атака, Влахович получи в наказателното поле и опита пас, като след намеса на защитник топката се удари в градата. В ситуацията обаче бе отсъдена и засада на сърбина.

В 66-ата минута Влахович отправи силен удар по земя и принуди вратаря Сепе да спасява, а след това малко не достигна на негов съотборник да довкара отбитата топка отблизо.

В 72-рата минута Костич прати чудесно центриране към Влахович, който стреля с глава, но покрай вратата.

Две минути по-късно Милик се озова на стрелкова позиция в пеналта и потърси фалцов удар към далечната греда, но малко не му достигна да се разпише.

След това в 75-ата минута отново Влахович шутира опасно към вратата от границата на наказателното поле, но кълбото мина над напречната греда.

Алекс Сандро също опита късмета си с шут от далечна дистанция в 78-ата минута, но и той не намери очертанията на вратата.

Минута по-късно и Салернитана показа зъби като удар на Булае Диа принуди Перин да прави спасяване. След това и Кастанос пробва бдителността на вратаря на домакините с далечен изстрел, но без особено да го затрудни.

В 87-ата минута торинци създадоха една от най-добрите си възможности. Куадрадо намери Алекс Сандро в наказателното поле, той засече топката от въздуха, но нито уцели вратата, нито успя да подаде на свой съотборник.

В 90-ата минута и шансът обърна гръб на "бианконерите" след като удар на Милик се отби от напречната греда.

В третата минута на добавеното време на мача Ювентус получи дузпа. Тони Вилена препъна Алекс Сандро в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, макар бразилецът доста да преигра в ситуацията. Ударът на Леонардо Бонучи бе спасен от вратаря, но той реагира бързо и довкара отбитата топка за 2:2.

След това в 95-ата минута Ювентус отбеляза и трети гол чрез Аркадиуш Милик, който се разписа с глава след центриране от корнер. Изведнъж обаче съдията реши да прегледа ситуацията с ВАР и това вбеси домакините, като се стигна до грозни сцени и меле между играчите на двата отбора. В крайна сметка голът бе отменен, а Милик и Куадрадо получиха червени картони, както и треньорът Масимилиано Алегри. Изгонен бе и Федерико Фасио от гостите.

В крайна сметка мачът завърши без победител. Така Ювентус се намира на 8-ото място с 10 спечелени точки. Салернитана пък е на 10-ата позиция със 7 точки.