Монца грабна историческа точка в елита на Италия

Монца на Валентин Антов завоюва историческата си първа точка в Серия “А”, след като в среща от 6-ия кръг завърши 1:1 при гостуването си на Лече. Това обаче едва ли е голямо утешение за тима, защото той остава на последно място, тъй като загуби всичките си предишни пет мача, и то с изразителна обща разлика. Българският защитник беше записан сред резервите, но не се появи в игра.

Положението на Лече, който е друг от новаците, също не е цветущо. В заключителните минути домакините пропуснаха две отлични възможности за победен гол.

Преотстъпеният от Интер Стефано Сенси изведе Монца напред от фал в 35-ата минута. Жоан Гонсалес изравни три минути след подновяването на играта.

Почти до края на редовното време това бяха единствените точни удари и за двата тима. В продължението обаче Лече беше на крачка от успеха, но вратарят на гостите Микеле Ди Грегорио се намеси отлично при две ситуации след удари на Гонсалес и Лоренцо Коломбо.

Домакините нямаха шанс и заради факта, че от три спорни ситуации за евентуална игра с ръка на футболисти на Монца в наказателното им поле не се стигна дори до една дузпа.