Даря Шаламанова се класира за полуфиналите във Варна

Българката Даря Шаламанова достигна до полуфиналите на международния турнир по тенис за жени на червени кортове във Варна с награден фонд 15 хиляди долара.

19-годишната Шаламанова елиминира поставената под номер 3 своя сънародничка Лия Каратанчева с 6:4, 2:6, 6:4 след 2:24 часа игра.

Тя реализира обрат от 0:3 гейма в първия сет, но във втората част 19-годишната Каратанчева отново взе ранен аванс от 4:1, за да изравни резултата. В решаващата трета част Шаламанова поведе с 5:2, пропусна два мачбола в деветия гейм, а след това при 5:4 отрази два брейкбола и все пак успя да стигне до победата.

Така тя за първи път се класира за полуфинал в турнир на Международната федерация ITF, за което заработи 4 точки за световната ранглиста и 734 долара.

За място на финала Шаламанова ще срещне поставената под номер 6 румънка Патриция Мария Циг, която отстрани друга българка Йоана Радулова с 6:0, 6:0.

Денислава Глушкова също не успя да преодолее четвъртфиналите след поражение от седмата в схемата Лучия Багарич (Хърватия) с 6:7(2), 4:6.

18-годишната Глушкова пропиля аванс от 5:2 гейма в първия сет, а във втората част тя допусна изоставане от 0:4 и това се оказа решаващо.