Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Унион с втора загуба, Сен-Жилоа с втора победа

Унион се представя блестящо в Бундеслигата от началото на сезона, но нещата изглеждат различно в Лига Европа. Берлинчани допуснаха втора загуба, след като отстъпиха с 0:1 на Брага и с в трудна ситуация в група D. Португалците имат шест точки, а с толкова е и Юнион Сен-Жилоа, който спечели с 3:2 срещу Малмьо.

Тимът на Урс Фишер стартира агресивно в Брага и с висока преса затрудняваше съперника. Вратарят на домакините Матеус успя да спре Бекер, който бе изведен на добра позиция. От последвалия ъглов удар Диого Лейте стреля с глава, но уцели гредата. Домакините не създаваха много в предни позиции, но можеха да поведат в добавеното време на първата част. Тогава отлична намеса на вратаря Рьоноу предотврати попадението.

Унион пропусна добра възможност в началото на втората част, но след тази ситуация португалците успяваха да ограничат съперника. В 77-ата минута удар от дистанция на резервата Андре Орта бе отразен от стража на гостите, но към Витор Оливейра, който при добавката откри резултата. Германците не успяха да се възстановят от гола и Брага стигна до седма поредна победа във всички турнири.

Снимки: Imago