Мидтиланд унижи Лацио

Мидтиланд нанесе една от най-тежките загуби на Лацио в евротурнирите в историята на римляните. Датчаните победиха с 5:1 в мач от група F на Лига Европа. В другия двубой от тази група Фейенорд разби Щурм с 6:0. След това развитие и четирите отбора са с актив от 3 точки след първите два кръга.

Лацио държеше топката повече в началото на двубоя, но не стигаше до голови ситуации. Срещата се разви неприятно за "орлите" в рамките на четири минути. В 26-ата минута пробив на Паулиньо завърши с подаване към Исаксен, който върна към Хисай. Неговият удар срещна гредата, последва нов удар преди Паулиньо да прати топката в мрежата. След проверка с ВАР попадението бе признато, а малко по-късно дойде и второто. Груба грешка на Марио Гила позволи на Каба да удвои аванса на домакините.

Това развитие съвсем обърка тима на Маурицио Сари и Проведел трябваше да прави акробатично спасяване, за да запази резултата. След почивката Лацио се опита да се върне в мача, а Луис Алберто удари греда директно от ъглов удар. Интригата в двубоя приключи в 52-ата минута, когато Евандер направи резултата 3:0 от дузпа. Сергей Милинкович-Савич върна едно попадение пет минути по-късно, но това не промени много.

Мидтиланд получи втора дузпа, която бе спасена от Проведел, но при добавката Исаксен се разписа. В 72-ата минута и Святченко се разписа, след като бе оставен непокрит на далечната греда. Към края римляните направиха опит да стигнат до още един гол, но трябваше да се примирят с тежката загуба.

Снимки: Gettyimages