Манчестър Юнайтед спечели първата си победа в Лига Европа, Роналдо откри головата си сметка

Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 втория си мач от груповата фаза на Лига Европа срещу Шериф (Тираспол). Двубоят се игра в Кишинев, тъй като домакините имат забрана да домакинстват на собствения си стадион. Това бе важен първи успех на играчите на Ерик тен Хаг, които допуснаха загуба с 1:0 в домакинството си на Реал Сосиедад преди седмица. Попаденията за “червените дяволи” паднаха през първото полувреме и бяха дело на Джейдън Санчо (17’) и Кристиано Роналдо в 39-ата от дузпа.

Двата отбора започнаха в доста спокойно темпо и играта се движеше основно в чрез разигравания, но без нещо по-интересно пред двете врати. В 15-ата минута гостите за пръв път успяха да пратят една по-опасна топка в предни позиции и Кристиано Роналдо падна в наказателното поле и поиска дузпа за съприкосновение с бранител. Само минута по-късно Джейдън Санчо получи добра топка почти на границата на наказателното поле и със спокойно отиграване откри за 1:0.

Домакините отвърнаха с опасен удар по посока на Де Хеа от страна на Ияи Атиемуен. В 35-ата минута пред Варан се откри добро положение, но той не успя да се разпише. Няколко минути по-късно вратарят на домакините сбърка сериозно при изнасянето на топката, топката попадна в Санчо, но ударът му бе самопожертвователно изчистен от Степан Раделич. Малко след това Диого Далот влезе добре в наказателното поле след пас на Бруно Фернандеш, след което бе фаулиран и се стигна до дузпа, която бе реализирана от Кристиано Роналдо за 2:0.

На почивката Тен Хаг замени замени Мактоминей с новото попълнение Каземиро, който получи възможност да изиграе едно полувреме. След нея интензитета на срещата падна драстично, а двата отбора не достигаха особено често до някакви положения. Манчестър Юнайтед бе близо до трето попадение в 55-ата минута, когато центриране отляво достигна до Роналдо, но топката се оказа неудобна за нападателя. В 60-ата минута Рашийд се опита неуспено да перхвърли Де Хеа.

Най-доброто положение за Шериф дойде в 88-ата минута, когато домакините получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар от отлична позиция, но испанският страж на гостите не допусна да бъде изненадан.

По този начин Манчестър Юнайтед и Шериф са с равен брой точки, по 3, на второто място в групата, а водач е Реал Сосиедад с 6.

Снимки: Gettyimages