Кирил Десподов спечели приза "Футболист на годината" 2022

Наполи се развихри срещу 10 от Рейнджърс

Отборът на Наполи постигна втора поредна убедителна победа в Шампионската лига. След като преди седмица „партенопеите“ разбиха Ливърпул с 4:1 на „Диего Армандо Марадона“, сега те се разправиха като гости на Рейнджърс за успех с 3:0, възползвайки се от численото си превъзходство спрямо шотландския гранд през второто полувреме.

Още в началните минути на мача Пьотър Жиелински нацели греда със свой далечен шут. Останалите по-интересни събития обаче се случиха след почивката. Всичко започна в 55-ата минута, когато защитникът на домакините Джеймс Сандс беше изгонен след два бързи жълти картона. При втория той фаулира Джовани Симеоне в наказателното си поле и така последва дузпа за Наполи. 40-годишният Алън Макгрегър обаче спаси удара на Жиелински от бялата точка. Матео Политано все пак дотича и беше точен от своята добавка. Въпреки това ВАР показа, че той е нахлул в наказателното поле преждевременно и така дузпата беше пребита. Този път Маккрегър също отрази изпълнението на Жиелински.

Още в 68-ата минута обаче последва нова дузпа за гостите, след като удар на Хвича Кваратцхелия срещна ръката на Борна Баришич. Макгрегър за малко не се спраи и с удара на Политано от бялата точка, но италианският национал все пак откри резултата в полза на своя тим. В 85-ата минута резервите Матиас Оливейра и Джакомо Распадори направиха двойна комбинация, след която нападателят удвои преднината на неаполитанците. Те дори стигнаха и до трети гол в добавеното време, когато беше точен появилият се от пейката Танги Ндомбеле. Малко преди края на срещата домакините също получиха дузпа, но тя беше отменена от ВАР.

Така Наполи е лидер в група А с пълен актив от 6 точки, докато Рейнджърс е на дъното без нито един спечелен пункт до момента.

"Домът на Феновете" е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето съдържание и да участвате в нашите игри за страхотни награди.

Снимки: Gettyimages