Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Осасуна се задържа сред лидерите

Осасуна се очертава като една от приятните изненади на сезона в Ла Лига. Отборът от Памплона постигна четвърта победа от 5-те изиграни мача и се настани в топ 4 на класирането с 12 точки, колкото има и Бетис. Съставът на Ягоба Арасате спечели с 1:0 визитата си на новака Алмерия, а единственото попадение реализира Чими Авила в 28-ата минута.

Домакините бяха по-активни в началото и пропуснаха два ранни шанса да излязат напред в резултата. Отново си пролича, че тимът няма изявен голмайстор след продажбата на Умар Садик.

В средата на полувремето Осасуна започна да намира свободни пространства за бързите си атаки и при една от тях Мой Гомес центрира към Авила, който с левия крак простреля Фернандо Мартинес. Малко преди почивката Рубен Гарсия вкара втори гол за гостите, но той беше отменен заради игра с ръка. Лукас Торо пък уцели гредата.

В 55-тата минута Чими Авила можеше да удвои аванса на Осасуна, но този път Мартинес го спря. Алмерия пропиля своя шанс в 70-тата минута, когато Ларджи Рамазани уцели гредата от непосредствена близост. В края резервата Абде на два пъти не успя да затвори мача в полза на Осасуна, но и това 1:0 беше напълно достатъчно за отбора от Навара.