ЦСКА 1948 II прекъсна добрата серия на Беласица и излезе втори в класирането

ЦСКА 1948 II победи с минималното 1:0 Беласица в мач от 9-ия кръг на Втора лига. Домакините заслужено стигнаха до трите точки, като през по-голямата част от двубоя владееха инициативата в срещата. Все пак в края на двубоя Беласица натисна своя противник и можеше да стигне до изравняване, но пропусна положенията си.

Втора лига: Янтра удържа победата

Двубоят започна с натиск на “червените”, като още в първата минута след изпълнение на корнер Ангел Грънчов надскочи всички и засече с глава, но нацели гредата. До края на полувремето повече голове не паднаха, като след първоначалния натиск от страна на домакините двубоят се изравни.

Все пак ЦСКА 1948 II успя да открие резултата в началото на второто полувреме. Тогава Валентин Йосков проби отляво и пусна успоредно подаване към Метин Халил, който засече и не остави шансове на Кирил Георгиев. Така в 54-ата минута “червените” успяха да излязат напред в двубоя - 1:0.

В края на двубоя гостите натиснаха своя противник, в търсене на изравнителното попадение, но то така и не дойде. В 85-ата минута Живко Димитров пусна хубаво подаване към Запро Динев, който остана очи в очи с Генадий Ганев, но не успя да засече топката от въздуха. Така резултатът остана непроменен и тимът на Валентин Илиев грабна трите точки.

С тази победа ЦСКА 1948 II излиза втори в класирането с 16 пункта, колкото имат Етър и Струмска слава. “Болярите” играят във вторник срещу Миньор и при победа ще изместят “червените”, които могат да паднат до третото място. Беласица от своя страна прекъсна серията си от 3 мача без загуба и остава на осмата позиция с 13 пункта.