Беласица задълбочи кризата в Миньор, "чуковете" с пети пореден мач без победа

Беласица победи с 1:0 Миньор (Перник) в мач от 8-ия кръг на Втора Лига и задълбочи кризата при "чуковете". Аспарух Смилков вкара единственото попадение в 47-ата минута и по този начин остави футболистите на Христо Янев с празни ръце. Това бе пети пореден шампионатен двубой, в който перничани остават без победа.

Двата отбора си размениха по един неточен удар в 9-ата минута. Първо Тютюков шутира от дистанция в аут, а секунди по-късно Димитров стори същото.

В 41-ата минута отново Тютюков пробва да изненада Георгиев след фалцов удар с десния крак от двайсетина метра, но топката премина покрай горния ляв ъгъл на вратата на Беласица.

Втората част започна ударно за домакините. Появилият се след почивката Вангелов получи извеждащ пас отдясно в 47-ата минута. Последва успоредно центриране по земя за Смилков, който без проблем откри резултата с шут от два метра в празната врата.

След час игра Смилков прати топката за втори път в мрежата на Миньор, но попадението правлино не бе зачетено заради засада.

До края на срещата Миньор хвърли всички сили в предни позиции, за да стигне поне до едната точка, но не създаде почти нищо пред противниковата врата и в крайна сметка загуби срещата.

БЕЛАСИЦА - МИНЬОР 1:0

1:0 Аспарух Смилков 47

БЕЛАСИЦА: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 5. Мартин Русков, 22. Валентин Костов, 13. Атанас Димитров, 55. Владимир Гогов, 7. Аспарух Шамкалов, 10. Айвън Ангелов, 80. Аспарух Смилков, 19. Илия Карапетров, 20. Марти Таушанов

МИНЬОР: 1. Даниел Леонтиев, 14. Андреас Васев, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 30. Михаел Орачев, 5. Веселин Васев, 18. Стелиън Георгиев, 8. Кристиян Слишков, 10. Борис Тютюков, 9. Методи Костов, 15. Емил Ценов