Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Интер се върна към победите с гол в края на труден мач

Интер записа изключително трудна победа с 1:0 като домакин на Торино в двубоя помежду им от шестия кръг на Серия "А". Марсело Брозович отбеляза единствения гол в мача в 89-ата минута, а решаващите намеси на Самир Ханданович също бяха с цената на успех за "нерадзурите" тази вечер. Така "Змията" се върна на победния път след двете загуби от Милан с 2:3 и Байерн (Мюнхен) с 0:2.

Симоне Индзаги предприе цели пет промени в стартовия си състав след поражението от Байерн в Шампионската лига. Капитанът Ханданович се завърна на вратата въпреки силния минал мач на Андре Онана. В защита се появиха Стефан де Фрай и Федерико Димарко вместо Данило Амброзио и Алесандро Бастони. В средата на терена Николо Барела беше титуляр за сметка на Хенрих Мхитарян, а Матео Дармиан беше предпочетен за ляв халф-бек пред Робин Госенс. В нападение обаче тандемът си остана Един Джеко и Лаутаро Мартинес. Гостите пък бяха подредени в 3-4-2-1, като на върха на атаката беше Антонио Санабрия, подкрепян от Демба Сек и Никола Влашич.

Първият удар в мача дойде в петата минута, когато Лаутаро стреля от границата на накацателното поле, но топката прелетя над вратата. Следващото положение дойде чак в 20-ата минута, когато Влашич проведе солова акция и нанесе шут, който обаче Ханданович изби с крак. След още 15 минути Лаутаро пробва нов далечен изстрел, който беше далеч от целта. Разочароващото първо полувреме приключи с удар на Марсело Брозович от дистанция, който също се оказа неточен. Така "нерадзурите" се оттеглиха на почивката без точен изстрел.

Второто полувреме започна с блокиран удар на Мергим Войвода, излязъл в корнер. Малко след това Санабрия стреля опасно с глава, но Ханданович успя да избие топката. В 50-ата минута именно нападателят на "биковете" получи спорен директен червен картон за удар в лицето на Хакан Чалханоолу при въздушно единоборство. При повторението с ВАР обаче Джовани Айролди видя, че ударът не е с лакът и затова промени решението си на само жълт картон за Санабрия

В 56-ата минута пряк свободен удар на Рикардо Родригес претърпя опасен рикошет, но плонжът на Ханданович успя да спре топката. Пет минути по-късно Карол Линети опита воле, което беше твърде слабо и така вратарят го улови без проблем. В 63-ата минута Джеко игра с глава и прати топката в аут. Все пак три минути по-късно нападателят отправи първия точен удар на домакините в срещата, който обаче беше твърде лесен за противниковия страж. При ответната атака Влашич нанесе коварен изстрел, но и този път Ханданович се намеси решаващо. В 70-ата минута Лаутаро преодоля противников играч по чудесен начин, но след това Алесандро Буонджорно блокира неговия шут.

Минута по-късно домакините поискаха дузпа за игра с ръка, но съдията реши, че няма основания за това. Последва центриране на Димарко, при което топката претърпя рикошет, удари се в близката греда и излезе от корнер. При един друг ъглов удар в 75-ата минута Милан Шкриняр стреля с глава, но Ваня Милинкович-Савич съумя да избие топката. Четири минути по-късно Лаутаро също отправи опасен удар с глава, който обаче мина встрани от вратата. В 83-ата минута резервата Неманя Радонич нанесе точен изстрел, но и той беше отчаян от непоколебимия Ханданович. Гол преди края на мача все пак имаше, но той беше в полза на "Змията". В 89-ата минута Николо Барела центрира, а Марсело Брозович изскочи иззад влезлия като смяна Емирхан Илхан и донесе радост на феновете с головия си удар.

Така Интер се изкачи на третото място в класирането с актив от 12 точки, задминавайки включително и Торино, който вече е седми с 10 спечелени пункта.

ИНТЕР - ТОРИНО 1:0

1:0 Брозович (89')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Димарко, Дъмфрис, Барела, Брозович, Чалханоолу, Дармиан, Джеко, Лаутаро

Торино: В. Милинкович-Савич, Джиджи, Буонджорно, Родригес, Лазаро, Лукич, Линети, Войвода, Сек, Влашич, Санабрия

Снимки: Imago