Торино остави Лече без победа от началото на сезона в Серия А

Торино победи с 1:0 Лече в мач от петия кръг на Серия А. Единственото попадение в двубоя бе дело на Никола Влашич (40’) пет минути преди края на първата част. Това бе гол в трети пореден мач за него.

Двата тима предоставиха интересн двубой през първата част, когато домакините пропуснаха два отлични шанса да открият резултата. Първо Радонич отправи опасен удар в 9-ата минута, който премина над горната греда, а в 39-ата Пиетро Пелегри получи добра топка в наказателното поле, но стражът на гостите се справи.

Между тези две ситуации Алесандро Туя от Лече също отправи опасен удар с глава, но той бе спасен от Ваня Милинкович-Савич.

“Биковете” все пак откриха резултата пет минути преди края на първата част, когато Никола Влашич бе изведен в наказателното поле и нанесе точен удар с левия крак за 1:0.

През втората част играчите на Марко Барони опитаха да вдигнат оборотите в началото, но впоследствие отново Торино стана по-инициативния тим, макар да не успяваше да създава нещо особено впечатляващо в предни позиции.

Торино имаше идеална възможност да отбележи второ попадение пет минути преди края на редовното време, когато Мергин Войвода се озова на отлична позиция, но изстрелът му бе спасен от Владимиро Фалконе.

С тази победа “биковете” вече събраха 10 точки на своята сметка и дишат спокойно преди трудния тест - гостуване на Интер през уикенда. Лече все още няма спечелена победа на своята сметка и остава с едва 2 точки, но има отлична възможност да направи нов опит за такава срещу друг новак - Монца в следващия си двубой.