Страхотен Дончич изстреля Словения на четвъртфинал

Словения победи с 88:72 (24:19, 20:22, 19:19, 25:12) Белгия в мач  от осминафиналите на ЕвроБаскет 2022. В основата на успеха в Берлин отново беше суперзвездата на тима Лука Дончич, който завърши срещата с 35 точки, като добави 5 борби, 5 асистенции и 4 откраднати топки към статистиката си.

Словенците чакат да научат съперник са за следващата фаза от надпреварата на Стария континент, а той ще бъде победителят от сблъсъка Украйна - Полша. Мачът между двата отбора е утре от 13:00 часа.

Франция разплака Турция в драма с продължение на ЕвроБаскет 2022

Срещата в “Мерцедес Бенц Арена” започна оспорвано, като двата тима се гониха в резултата до последната четвърт. В нея обаче символичните домакини показаха класата си и набързо натрупаха солидна преднина пред съперика, която им осигури спокойствие до последна минута на двубоя.

Сред най-добрите реализатори за Словения бяха Клемен Препелич с 13 точки, Майк Тоуби с 12 и Горан Драгич с 11 точки.

За Белгия Еманюел Льоконт беше най-резултатен с 16 точки, а с дабъл-дабъл завърши Пиер-Антоан Жийе - 15 точки и 10 борби.