Познат герой за Андерлехт

Андерлехт надви с 1:0 гостуващия Силкеборг в първи мач от група "В" в Лигата на конференциите. Единствения гол в двубоя, игран на "Лото Парк" в Брюксел, вкара Фабио Силва от дузпа в 81-вата минута. Португалецът, който е собственост на Уулвърхамптън, не спира да бележи от началото на сезона. Това беше негово седмо попадение, от които три са в евротурнирите.

Андерлехт стигна до груповата фаза, след като елиминира последователно естонския Пайде и швейцарския Йънг Бойс. Силкеборг пък отпадна от ХИК Хелзинки в Лига Европа и се прехвърли в Лигата на конференциите.

Датчаните загубиха последните си два мача в местното първенство, но днес създадоха сериозни проблеми на именития си съперник. Те можеха да поведат в самото начало, но удар на Марк Бринк премина на сантиметри от гредата. Домакините бяха твърде припрени и до почивката не създадоха нито едно чисто положение пред вратата на Николай Ларсен.

В 56-тата минута Фабио Силва беше много близо до гол, но стреля покрай левия страничен стълб. Малко по-късно попадение на Яри Весхарен от Андерлехт беше отменено заради засада. Натискът на белгийците продължи и така се стигна до 80-тата минута, когато Лукас Енгел игра с ръка в собственото си наказателно поле. От дузпата Фабио Силва не сбърка и донесе победата на тима на Фелис Мазу.