Валентин Петров е вторият българин, който ще участва на “Мистър Олимпия”

23-годишния професионален културист Валентин Пламенов Петров от Русе късно снощи в Лос Анджелис, спечели пропуска си за най-престижния турнир “Мистър Олимпия 2022”.

Така Валентин Петров става втория българин, който някога ще е стъпвал на тази сцена.

Добри Делев пред Sportal.bg: Останаха само 11 човека на планетата, които са по-добри от мен (видео+галерия)

Първият българин участвал в "Мистър Олимпия" е Добри Делев от участието му през 2016 година.

Валентин спечели преди по-малко от година първата си про карта.

Само за няколко месеца като професионален състезател, той се класира за “Мистър Олимпия” и то не по точки, а след първо място на квалификацията в Калифорния снощи.

Той ще се състезава в категорията Classic Physique, където шансовете му за победа са доста добри. Досега в кариерата си Валентин Петров е 3-кратен републикански шампион на България, един път на Австрия, Швейцария има втора място в Румъния и куп други по-малки участия.