Надал не срещна трудности с Гаске, победи за повечето фаворити на US Open

Поставеният под №2 в схемата Рафаел Надал се класира безпроблемно на 1/8-финалите на US Open. Испанецът записа експресна победа в три сета - 6:0, 6:1, 7:5 над Ришар Гаске в сблъсъка помежду им от третия кръг на надпреварата.

В първите два сета Матадора правеше каквото си поиска на "Артър Аш Стейдиъм" и даде само един гейм на своя съперник. Гаске все пак успя да вкара искрица интрига в третия сет, в който докара нещата до 5:5, но точно тогава допусна да бъде пробит, а след това Надал на свой сервис затвори сета и мача в своя полза.

Следващият съперник на 36-годишния испанец ще бъде Франсис Тиафо. Представителят на домакините също бе доста убедителен в сблъсъка си с Диего Шварцман, побеждавайки го в три сета - 7:6(7), 6:4, 6:4.

Като цяло повечето фаворити продължават напред в турнира. Поставеният под №3 Карлос Алкарас не даде шанс на американеца Дженсън Бруксби, записвайки трисетов успех с 6:3, 6:3, 6:3. Седмият поставен Камерън Нори също взе трисетов успех срещу Холгер Руне - 7:5, 6:4, 6:1. Марин Чилич се наложи със 7:6(11), 6:7(3), 6:2, 7:5 над Даниел Еванс, а Иля Ивашка победи с 6:4, 3:6, 6:2, 6:3 над Лоренцо Музети.

Най-оспорваният сблъсък тази нощ бе този между Андрей Рубльов и Денис Шаповалов. Срещата продължи над 4 часа, а руснакът изтръгна победата след страхотна битка с 6:4, 2:6, 6:7(3), 6:4, 7:6(7).

Снимки: Gettyimages