Сосиедад и Атлетико загряха за Европа с напечен сблъсък в Ла Лига

Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид направиха 1:1 в драматичен двубой от 4-тия кръг на Ла Лига, с което постигнаха първите си ремита в първенството. И двата тима имаха отлични шансове да се наложат, но късметът не беше с тях.

Алваро Мората откри след само пет минути игра, възползвайки се от коварно изпълнение на корнер от страна на Яник Ферейра Караско. После второ попадение на испанеца не беше признато в 29-ата минута заради игра с ръка на Жоао Феликс при атаката.

През втората част домакините изравниха чрез рекордната си покупка Умар Садик, който се разписа само няколко минути на терена в дебюта си. Нигериецът, за когото бяха платени 20 млн. евро на Алмерия с идеята да замести продадения на Нюкасъл за 70 млн. Александър Исак, беше точен в 55-ата.

През първата част баските удариха и две греди, а след попадението си за 1:1 Садик изпрати още веднъж топката в мрежата, но този път имаше засада.

Към края на срещата пред Атлетико се откриха три добри възможности за победен гол, като в единия случай Анхел Корея беше сам срещу вратаря, но не успя да реализира.

Седем минути преди края заради контузия играта напусна титулярният страж на Атлети Ян Облак.

В сряда тимът на Диего Симеоне излиза срещу Порто в Шампионската лига, а в четвъртък Сосиедад ще гостува на Манчестър Юнайтед в Лига Европа.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!