Айнтрахт продължи възхода срещу РБ Лайпциг

Айнтрахт продължи да се изкачва в класирането, след като спечели с 4:0 в домакинството си срещу РБ Лайпциг. Тимът от Франкфурт взе аванс от два гола до средата на първото полувреме. Дайчи Камада откри в 16-ата минута, а шест минути по-късно Себастиан Роде удвои аванса. Малко по-късно капитанът на Айнтрахт трябваше да напусне терена поради контузия. Това не спря устрема на домакините и те стигнаха до трети гол през второто полувреме, когато Тута се разписа, а малко преди края резервата Рафаел Боре увеличи преднината на победителя в Лига Европа.

Тимът на Оливер Гласне започна сезона с тежка загуба от Байерн, но от тогава няма поражение и печели втори пореден мач. Сега отборът се готви за дебюта си в Шампионската лига следващата седмица. След днешния успех Айнтрахт има аванс от три точки пред днешния си съперник, който има само една победа в Бундеслигата от началото на сезона и актив от 5 точки след 5 мача.

Камада създаваше проблеми на защитата на гостите от самото начало и в десетата минута прати топката в мрежата на Петер Гулачи. Попадение обаче нямаше, тъй като японецът бе в засада. Шест минути по-късно той се разписа след удар с глава и този път голът бе признат, въпреки че флагът за засада бе вдигнат. Малко по-късно Роде удвои аванса на домакините, след като рикошет не остави шансове на вратаря. В този период Айнтрахт имаше голямо предимство, а Рандал Коло Муани, който асистира за двата гола, вече имаше принос за шест попадения в първите пет мача от първенството.

През първата част в играта на РБ Лайпциг нямаше никакъв ритъм, но гостите малко подобриха представянето си след почивката. Удар на Форшберг бе блокиран, а Нкунку не бе точен от добра позиция. Коло Муани се размина с гол в 53-ата минута, а Гулачи отрази удар на Гьотце.В 67-ата минута Тута направи резултата 3:0 при добавка след нов изстрел на Гьотце. Шест минути преди края влезлият като резерва Рафаел Боре също се разписа. Той го направи от дузпа.

Снимки: Gettyimages