Победата остана мираж за Щутгарт и Шалке 04 и след този кръг

Щутгарт и Шалке 04 останаха без победа в Бундеслигата и след петия кръг, след като направиха 1:1 помежду си на “Мерцедес-Бенц Арена”. Отборите си размениха по едно попадение в рамките на три минути през първото полувреме, а в последния около половин час домакините бяха с човек по-малко заради червен картон на Йоша Ваньоман.

В първата среща на Щутгарт след продажбата на централния нападател Саша Калайджич отборът успя да излезе напред чрез Крис Фюрих, който беше точен в 19-ата минута, възползвайки се от груба грешка на привлечения преди дни под наем от Ливърпул бранител Сеп ван ден Берг.

В 22-рата обаче голаджията на “миньорите” Зимон Тероде изравни с отличен удар - 1:1.

Шалке получи числено предимство в 67-ата, когато Ваньоман беше изгонен, но така и не успя да го материализира в победно попадение.