Хетрик на Айвън Тони в голова фиеста на Брентфорд

Айвън Тони регистрира хеттрик пир победата на Брентфорд с 5:2 срещу Лийдс. Той откри резултата от дузпа в 30-ата минута. Малко преди почивката той удвои след красиво изпълнение от фал. В добавеното време на първата част йоркшърци се върнаха в мача след попадение на лятното попълнение Луис Синистера. По този начин колумбиецът се реваншира за нарушението срещу Тони, което доведе до дузпата, с която домакините откриха резултата, дадена след дълго разглеждане с ВАР.

Патрик Бамфорд, който влезе на почивката, създаваше проблеми на защитата на “пчеличките”, които търсеха изравняване. Тони се възползва от неразбирателство в защитата на Лийдс и оформи своя хеттрик малко преди да е изминал половин час игра. Мениджърът на гостите Джеси Марч бе изгонен, след като бурно оспорваше решение на съдията.

Американецът изгледа от трибуните как Бамфорд направи голям пропуск. Марк Рока върна гостите в мача в 79-ата минута, но секунди по-късно Брайън Мбуемо възстанови аванса от два гола на Брентфорд. В добавеното време влезлият като резерва Йоане Виса се разписа, за да оформи крайното 5:2.

Снимки: Gettyimages