Байерн сгреши във втора поредна седмица

Байерн (Мюнхен) допусна втора поредна грешка в първенството и загуби лидерската си позиция, след като стигна само до 1:1 при гостуването си на Унион (Берлин) в среща от петия кръг. Преди седмица пък “червените” записаха същия резултат при домакинството си на Борусия (Мьонхенгладбах). И ако тогава главен “виновник” за това беше стражът на съперника Ян Зомер, сега шампионите не бяха толкова точни при ударите си и от 21 шута само в 6 случая уцелиха вратата.

Унион даже излезе напред чрез Шералдо Бекер в 12-тата минута, но Йошуа Кимих набързо изравни - в 15-ата.

След това Байерн доминираше, но пък не толкова убедително, след като Унион показа, че неслучайно за втори пореден сезон играе в евротурнирите.

През втората част берлинчани даже можеха да реализират ново попадение, след като в 75-ата Джейми Левелинг излезе очи в очи с Мануел Нойер, но капитанът на Байерн спаси.

Садио Мане пропусна да донесе успеха на мюнхенци с глава в добавеното време.

През идната седмица и двата отбора започват участието си в групите на евротурнирите, като в сряда Байерн гостува на Интер в Шампионската лига, а ден по-късно Унион ще се изявява в Лига Европа.