Другович се е прицелил в резервно място във Формула 1 през 2023 година

Три кръга преди края на сезона във Формула 2 бразилецът Фелипе Другович има аванс от 43 точки пред своя най-близък преследвач, Тео Пуршер, на върха в генералното класиране.

В изминалия уикенд на „Спа“ пилотът на МП Моторспорт добави нови 22 пункта към своя аванс, след като завърши четвърти и втори в двете състезания, а освен това спечели и полпозишъна. В същото време Пуршер се класира шести в спринта и не завърши в основното състезание, заради технически проблем в неговата кола, който го извади от надпреварата още в третия тур.

Дуън надви Другович в дуела за победата, Пуршер не финишира на „Спа“

Въпреки преднината си и големите шансове за спечелването на титлата Другович не таи големи надежди за място на стартовата решетка във Формула 1 догодина. Вместо това бразилецът се е прицелил в позицията на резервен пилот в някой от отборите. Той не е част от нито една от пилотските академии на големите отбори.

„Виждам моето бъдеще. Сигурен съм, че някакси ще си намеря място, но не знам къде точно ще карам. Може да стане като с Ник (де Врийс). В наши дни да стиганеш до Формула 1 е много, много трудно, а опциите за титулярно място догодина са много ограничени.

„Мисля, че все още има потенциал за резервна позиция. Другият вариант е да карам в някоя друга категория. За сега обаче аз оставам фокусиран върху битката за титлата и дано тези резултати ме отведат във Формула 1 някой ден“, каза бразилецът.

До края на сезона във Формула 2 предстоят състезания на „Зандвоорт“ и „Монца“ тази и другата седмица, след което ще има близо двумесечна пауза преди финалния кръг за сезона, който ще се проведе на „Яс Марина“ в Абу Даби между 18 и 20 ноември.

Снимки: Gettyimages