Людмила Самсонова спечели трета титла в кариерата си

Рускинята Людмила Самсонова спечели титлата на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Кливланд (САЩ) с награден фонд 251 750 долара. 23-годишната Самсонова победи на финала седмата поставена Александра Саснович (Беларус) с 6:1, 6:3 за 72 минути и заслужи трета титла от турнирите на Женската тенис асоциация (УТА) в кариерата си.

Рускинята постигна 10 поредни успеха и не загуби сет, за да стигне до трофея в Кливланд. На финала след 1:1 тя спечели пет поредни гейма и взе първия сет, а във втората част поведе с 4:1 и след 6:3 затвори двубоя с втория си мачбол.

Рускиня и беларускиня на финал в САЩ

За Самсонова, която е 45-а в световната ранглиста, това е втора поредна титла след тази на турнира във Вашингтон в началото на месец август. Саснович пък игра на четвърти финал в кариерата си, но все още няма спечелен трофей от турнирите на УТА.