Нападател с български корени не спаси Аугсбург срещу Хофенхайм

21-годишният Лукас Петков записа около четвърт час игра за Аугсбург, но не успя да помогне на тима да избегне загубата с 0:1 от Хофенхайм като гост в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. Нападателят е германски гражданин, но дядо му е българин. Той се появи като смяна в 77-ата минута, но това не даде резултат.

Петков нашумя още през пролетта на 2021-ва година, когато дебютира в германския елит в мач срещу Байерн (Мюнхен). През миналия сезон пък той беше преотстъпен във Ферл, където реализира 11 попадения за първенство. През изминалия януари селекционерът на младежкия национален отбор на България Александър Димитров изяви желание да залага на Петков, като за тази цел футболистът трябва да се сдобие с български паспорт.

Като цяло днес Аугсбург беше далеч от нивото на Хофе и имаше късмет, че отстъпи минимално. Денис Гайгер заби много красив гол в 39-ата минута, който се оказа единствен в срещата, независимо че домакините имаха множество положения.