Ливърпул се завърна с гръм и трясък и постигна най-голямата си победа в историята на Премиър лийг

Ливърпул постигна най-голямата си победа в историята на Премиър лийг, след като разгроми с 9:0 Борнемут на „Анфийлд“ в двубой от четвъртия кръг на английското първенство. По този начин мърсисайдци изравниха и рекорда за най-голяма победа във Висшата лига изобщо. До момента Манчестър Юнайтед на два пъти постигаше такива гръмки резултати с по 9:0 - срещу Ипсуич през 1995 година и срещу Саутхамптън през миналата година. Лестър също има една победа с 9:0 над Саутхамптън през 2019-a. Мърсисайдци, които разочароваха в първите си три мача, в които спечелиха само две точки, започнаха много амбицирано след поражението от Манчестър Юнайтед в началото на седмицата. До почивката отборът на Юрген Клоп водеше с 5:0 след попадения на Луис Диас, Харви Елиът, Трент Александър-Арнолд, Роберто Фирмино, който записа и хеттрик от асистенции, и Вирджил ван Дайк. През второто полувреме Крис Мефъм си вкара автогол, а Фирмино и Диас отбелязаха по още едно попадение. Дебютния си гол за Ливърпул реализира и Фабио Карвальо. Интересно бе, че при тази гръмка победа голмайсторът на отбора Мохамед Салах не успя да се разпише, като египтянинът направи два фрапантни пропуска. Мърсисайдци не съумяха да стигнат до рекордното десето попадение, но все пак тази победа ще остане в историята.

Юрген Клоп  направи само една промяна в сравнение с дербито с Юнайтед. Фабиньо се завърна в халфовата линия за сметка на Джеймс Милнър. В състава на Бронемут имаше три корекции от двубоя с Арсенал преди седмица. Люис Кук, Джейдън Антъни и Райън Кристи стартираха днес.

Още в третата минута домакините излязоха напред в резултата. Фирмино центрира много технично към далечната греда, където Луис Диас засече с глава. Ситуацията мина проверката на ВАР, като графиката показа, че колумбиецът е в чиста позиция, въпреки че в началото изглеждаше, че може би е зад отбраната. Малко повече от две минути след това Ливърпул удвои аванса си. Салах проби отдясно, след което върна топката към границата на наказателното поле. Там Фирмино се опита да овладее, като първото му докосване не бе добро, но по този начин той пусна топката на пътя на Харви Елиът, който с чудесен удар от 20 метра прати топката в ъгъла за 2:0.

В 16-ата минута мърсисайдци организира нова перфектна атака. Диас, Фирмино и Елиът комбинираха добре отляво, след което младежът центрира към далечната греда, където Салах някак пропусна да прати топката в опразнената врата. Три минути след това Салах отново се размина с гола, след като този път Травърс изби удара му.

В 28-ата минута Трент Александър-Арнолд направи двойно с Фирмино, след което с истински снаряд прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл. Две минути след това бразилецът добави към трите си асистенции и гол, след като се ориентира най-добре в наказателното поле и от границата на вратарското поле довкара след центриране на Салах, след което се получи рикошет.

В 44-тата минута Фирмино бе близо до нов гол след хубав удар от границата на наказателно поле. Травърс изби в корнер, след който Вирджил ван Дайк засече с глава центрирането на Андрю Робъртсън за 5:0. Така за първи път в историята на Премиър лийг мърсисайдци отбелязаха пет гола само през първото полувреме.

В 46-ата минута Крис Мефъм си отбеляза автогол, след като засече в собствената си врата центриране на Александър-Арнолд. Зад него бе Луис Диас, който бе в положение на засада. Голът мина проверката на ВАР, но правилно бе зачетен.

В 62-рата минута Ливърпул стигна до седмото попадение. Домакините изпълниха късо корнер, разиграха, след което Андрю Робъртсън центрира. Хендерсън се размина с топката, Травърс изби, след което спаси и първия изстрел на Роберто Фирмино. Бразилецът обаче направи добавка, с която отбеляза втория си гол днес.

В 70-ата минута за своя дебют за Ливърпул в игра се появи 17-годишния испански халф Стефан Бейчетич. Мохамед Салах отново пропусна стопроцентова ситуация в 74-тата минута, когато получи брилянтно извеждащо подаване от Фабиньо, но от няколко метра стреля над вратата.

Талантливият Фабио Карвальо направи резултата 8:0 в 80-ата минута. Александър-Арнолд отправи диагонално центриране към Цимикас, който върна топката към португалеца. Карвальо стреля от движение и отбеляза хубав гол пред „Коп“.

Дебют за Ливърпул записа и Боби Кларк, който замени Алексанър-Арнолд. В 85-ата минута Луис Диас отбеляза втори си гол днес, след като засече с глава центриране от корнер на Цимикас. До края Травърс спаси един опасен удар на Милнър и в крайна сметка Ливърпул не успя да реализира рекордното десето попадение.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!