Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Борха Иглесиас продължава да бележи и да носи Бетис на гръб

Бетис продължава да ниже победи от началото на сезона в Ла Лига. Тази вечер съперникът на Лудогорец в Лига Европа стигна само до минималното 1:0 в домакинството си на Осасуна от 3-тия кръг, но така продължава с пълен актив и излезе начело в таблицата.

Отново героят за Бетис бе Борха Иглесиас, който реализира единственото попадение в мача. В 34-ата минута Алекс Морено го намери в наказателното поле и той с мощен удар под гредата не остави шансове на вратаря. Това бе негов четвърти гол в три двубоя през кампанията до момента.

В заключителните минути съдията Хуан Мануера взе някои спорни решения, които изнервиха мача. В 74-ата минута той реши доста пресилено да изгони Херман Пецея, който изчисти една топка и без умисъл настъпи Ману Санчес, но арбитърът реши, че действието му е било опасно за съперника и му показа пътя към съблекалнята.

След това в 82-рата минута Набил Фекир опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле на съперника след съприкосновение със защитник, но реферът този път правилно не посочи бялата точка. Интересното е обаче, че не показа жълт картон на французина.

Само минута по-късно съдията взе още едно спорно решение, показвайки само жълт картон на Давид Гарсия, който удари с лакът в лицето съперников футболист.

Все пак Бетис удържа победата и вече има пълен актив от 9 точки и излезе начело в таблицата. Осасуна пък допусна първо поражение, но остава на 4-тата позиция с 6 точки.

Снимки: Gettyimages