Виляреал изхвърли Хайдук на Дамбраускас от Лигата на конференциите

Виляреал спечели с 2:0 в гостуването си на Хайдук (Сплит), чийто треньор е бившият наставник на Лудогорец Валдас Дамбраускас, и се класира за груповата фаза на Лига на конференциите. Тимът на Унай Емери бе победил с 4:2 и в първата среща, а днес затвърди категорично превъзходството си. Двете попадения за “жълтата подводница” паднаха в двете полувремена и бяха дело на Алфонсо Педраса (37’) и Самуел Чъкуезе (56’).

Виляреал откри резултата пет минути преди края на първото полувреме, когато Алфонсо Педраса получи топката на лявото крило и след неуспешен опит да центрира тя се върне в него, а той с решителен изстрел с десния крак я прати неспасяемо в мрежата за 1:0.

Те имаха великолепен шанс да отбележат второ попадение в самото начало на втората част, когато бранител на домакините бе принуден да чисти от голлинията. То все пак падна в 56-ата минута, когато Смауел Чъкуезе проби добре и стреля от границата на наказателното поле, а изключително неумела намеса на вратаря позволи на топката да попадне в мрежата за втори път.

С тази победа Виляреал, който традиционно се представя силно в турнирите на УЕФА и през миналата година бе полуфиналист в Шампионската лига, се класира в груповата фаза на Лига на конференциите.

Снимки: Imago