Фиорентина се измъкна срещу Твенте и се класира за групите на Лигата на конференциите

Фиорентина завърши наравно 0:0 в гостуването си на Твенте, но този резултат се оказа достатъчен, за да прати “виолетовите” в груповата фаза на Лига Европа. Италианският тим взе победа с 2:1 в първата среща на “Артемио Франки” и влезе като фаворит в двубоя, макар и само с попадение повече.

Футболистите на Винченцо Италиано можеха да се поздравят с триумф и в днешния ден, но направиха сериозни пропуски в предни позиции чрез Артура Кабрал още в началото на двубоя. Малко след това в 17-ата минута нидерландският тим също можеше да излезе напред чрез бившия играч на Лудогорец Вирджи Мисиджан, но Пиетро Торечано спаси.

През втората част нямаше много голови положения, а играта по-скоро се изнерви и накъса, а в края се стигна и до червен картон на Игор от страна на “виолетовите”, но бе твърде късно, за да може това да повлияе на крайния резултата.

Фиорентина в крайна сметка успя да постигне целта си и да влезе в груповата фаза, жребия за която е утре по обед.

Снимки: Imago