АИК се провали и в реванша

Шведският АИК не успя да влезе в групите на Лигата на конференциите, а там ще играе Словачко. Чешкият тим постигна убедителна победа с 3:0 у дома, а днес спечели с 1:0 и реванша. Гола реализира Власий Синявский в 76-ата минута.

АИК беше по-активният отбор и създаде повече положения, но нападателите не успяха да се възползват от тях. Четвърт час преди края Ян Калабишка изведе Синявский и естонецът прати топката в мрежата. В оставащите минути шведите можеха да стигнат поне до равенство, но стражът на Словачко Филип Нгуйен беше непробиваем.

Напред продължава и Молде. Норвежкият тим разгроми с 4:0 като гост Волфсбергер и заличи пасива си от първия мач, загубен с 0:1. Емил Брейвик и Сиверт Мансверк осигуриха аванс на Молде до почивката, а след нея на два пъти се разписа появилият се като резерва Ола Бринхилдсен.